Piękna po 40-tce

Piękna po 40- tce

https://kobieta.wp.pl/jak-dbac-o-piekno-po-40-roku-zycia-makijaz-dla-kobiety-dojrzalej-okiem-eksperta-6164974317700737a?src01=6a4c8&src02=facebook_kobieta

Po pierwsze tytułu tego artykułu powinien brzmieć „Jak dbać o piękno po 50. roku życia?”. Bo twarz kobiety po 40 nie jest jeszcze „posiekana zmarszczkami (…), tak sucha, że aż drapie”.

Po drugie, kobieta na zdjęciu 40-tkę ma jakieś 20 lat za sobą.

To takie duperele, jednak psują obraz całości.

Niemniej jednak artykuł przeczytałam i dzięki niemu odkryłam kilka świetnych miejsc w sieci. Okazuje się, że youtube nie jest zarezerwowany tylko dla 20-latków i ich pomysłów na to jak wyglądać pięknie. Co więcej, swoje kanały mają również panie mocno po 40- tce.

Powiedzmy sobie szczerze, młoda skóra jest łatwiejsza do umalowania. Jeśli nawet są na niej wypryski, wągry czy inne śliczności, jest jednak sprężysta, gładka. Cera na której pojawiły się zmarszczki jest bardziej wymagająca. Trzeba więc malować się tak, żeby w zagłębieniach owych zmarszczek nie osadzał się kosmetyk. Efekt bowiem będzie taki, że zmarszczki zwyczajnie się pogłębią.

Piękna po 50- tce

Przykładem youtuberki, na którą patrzę w tej chwili z podziwem jest np. Monique Parent.

Oglądam i podziwiam. Widzę piękną kobietę, choć oczywiście już mocno dojrzałą (51 lat). Widzę jej twarz, cienką, pomarszczoną skórę, ale nadal widzę piękną kobietę

I wiesz co? Raduje się moje serce. Slogany typu ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO 40, czy 50 jakoś średnio na mnie działały. Wiadomo, głoszą je Ci, którzy właśnie w ten wiek wchodzą. I, przyznam się szczerze, często miałam wrażenie, że robią to po to, żeby się ze swoim wiekiem pogodzić. Sami. Bo sami mają z nim problem.

Jak każdy. Pewnie, że wolałabym mieć np. 27 lat. Ale tylko z powodu skóry, jędrnej, sprężystej, młodej skóry. I tyle. Żadnych innych powodów. Bo prawda jest taka, że ja dopiero teraz się sobie podobam. Albo raczej, zaczynam się sobie podobać.

Przeglądając swoje zdjęcia z przeszłości czuję zażenowanie. Na niektórych z nich wyglądam na starszą niż byłam, a na niektórych na starszą niż jestem teraz :/

Pocieszam się, że nasze rodzime gwiazdy też mają za sobą takie wpadki.

Kamilla Baar (38 l.)
Agnieszka Szulim Woźniak- Starak (39 l.)
Edyta Górniak (44 l.)
Małgorzata Rozenek Majdan (39 l.)
Maja Sablewska (37 l.)

Najważniejsze to nie patrzeć wstecz, nie oglądać się za siebie, tylko z optymizmem patrzeć w przyszłość. I robić dla siebie to, na co do tej pory nie miałaś czasu, albo zwyczajnie Ci się nie chciało. Chociażby po to, żeby za 10 lat nie wstydzić się swoich dzisiejszych zdjęć.

Gdyby ktoś mi 10 lat temu powiedział, że będę biegać i pocić się na siłowni, wyśmiałabym go 🙂

Dziś śmieję się na myśl, że mogłabym swoją osobę tu umieszczać. Ale kto wie? Może za 10 lat i do tego dojrzeję 😀

 

Zapisz

4 Udostępnień

4 myśli na temat “Piękna po 40-tce

Dodaj komentarz