Program partnerski ceneo

Urodziny z Ceneo

Nie, nie. Nie mam tak dobrze, żeby Ceneo zorganizowało mi urodziny 🙂

Nie mniej jednak ten dzień spędziłam z Ceneo właśnie. Otóż 17 marca 2017 roku blog mondro.pl pojawił się w sieci. Rok później, tj. 17 marca 2018 roku miałam przyjemność wspiąć się na 13 piętro najwyższego biurowca w Warszawie, w którym mieści się siedziba Allegro. I tamże właśnie, w tym biurowcu, w tejże siedzibie świętowałam urodziny mondro.pl na III Edycji Affiliate Days with Ceneo.

Affiliate Days with Ceneo

Widok z budynku q22

„Affilate Days with Ceneo to ogromna dawka wiedzy eksperckiej z zakresu marketingu afiliacyjnego, prowadzenia, optymalizacji i monetyzacji bloga/vloga czy strony”. Tyle tytułem wstępu od organizatorów.

Siedziba allegro

Nie będę ukrywać, że jak chyba każdy twórca internetowy, chciałabym by moje miejsce w sieci stało się moją pracą. Nie będę też ukrywać, że sporo czasu poświęcam na naukę tych wszystkich technik, które mogłoby mi w tym pomóc. I nie będę też ukrywać, że nie wszystko to jest takie łatwe i proste i na wyciągnięcie ręki. Bo nie jest. Te wszystkie poradniki, które piszą doświadczone blogerki, które w sieci działają od X lat, są bardzo przydatne, ale… Nie samą treścią blogosfera żyje. Choćby nie wiem jak dobra była to treść.
Nie będę się tu rozwodzić nad technikami, które sprawiają, że te czy inne blogi są czytane/odwiedzane chętniej/częściej niż inne. Nie będę, ponieważ sama stawiam dopiero pierwsze nieśmiałe kroki w blogosferze i Affilate Days with Ceneo tylko mnie w tym uświadomił.
Jeśli jesteś twórcą internetowym, to ten artykuł może Ci się przydać.

Program partnerski ceneo

Paweł Kozłowski z Ceneo.pl

Jako pierwszy na „scenie” pojawił się Paweł Kozłowski z Ceneo.pl ze swoim wykładem „Zaczynam od 0 ale chcę mieć ruch na blogu… (najlepiej za darmo albo za małe „pieniążki”)”. Całość miała na celu pokazanie na co zwrócić uwagę przy zakładaniu i prowadzeniu bloga żeby nie wyjść na „Janusza blogosfery”. Poniżej luźne przemyślenia Pawła na temat najpopularniejszych błędów z Nosaczem Sundajskim w tle.

Content

Paweł w przystępny i zabawny sposób podszedł do tematu, który dla niektórych stanowi czarną magię. Tajemnicze SEO w przedstawionej definicji nabiera zupełnie innego znaczenia…

Co to jest SEO?

O tym właśnie pisałam w poprzednim artykule (choć bynajmniej nie w kontekście SEO). Nie mnie jednak, wygląda na to, że ja, z moim rocznym doświadczeniem, stając w szranki z kimś kto działa w sieci powiedzmy 3 lata mogę właściwie spać spokojnie, bo do jego poziomu brakuje mi jeszcze 2 lat 😀 Spoko, nadrobię 😉 A tak poważnie, wykład Pawła uświadomił mi jak daleko jeszcze jestem. Jak wiele nauki mnie czeka, jaki ogrom pracy przede mną. Ale, jeśli chcę sprostać swoim postanowieniom na ten rok ->

Postanowienia noworoczne 2018

patrz pkt ostatni 😀

muszę ostro wziąć się do roboty.

Jestem Interaktywna Ola Gościniak

Ola to jedna z dwóch znanych twarzy jakie pojawiły się tego dnia na scenie.

Jestem interaktywna

Ola opowiedziała o budowaniu zaangażowania w social mediach. Jak zbudować i rozwijać zaangażowaną społeczność? Gdzie warto być? Które portale społecznościowe sprawdzą się najlepiej? Sposoby promocji w social mediach – jak to zrobić, aby zachęcić odbiorców!

Ola Gościniak na konferencji Ceneo

Tak naprawdę wszystko co Ola powiedziała sprowadza się do jednego

Odbiorcy chcą mieć kontakt z prawdziwym człowiekiem

Każdy rodzaj kontaktu z odbiorą jest właściwym krokiem do tego by zbudować zaangażowaną społeczność. Wiele czasu Ola poświęciła tematyce live`ów, pokazując przy tym trzy swoje najbardziej nieudane wstąpienia. Jak się okazuje po dziś dzień mają one największą liczbę wyświetleń. Ciekawe czemu 😀

Jeśli więc masz chęć nagrać swojego live`a a boisz się wpadki, nie bój się. Wpadki zdarzają się każdemu, nawet najlepszym. Plusem jest to, że dzięki nim staniesz się bardziej ludzki, bardziej dostępny dla odbiorców, a przez to bardziej lubiany 🙂

Arek Kamiński Dark Archon ARHN.EU

Wiary we własne możliwości i w to, że jest dla mnie w sieci miejsce, dodał mi Arek Kamiński Dark Archon ARHN.EU, który przekonywał, że w sieci nikt nie jest profesjonalistą.

W sieci nikt nie jest profesjonalistą

Poza ogromną ilością wiedzy, którą muszę sobie teraz usystematyzować i przyswoić, takie spotkania mają i inne plusy. Mianowicie takie, że dają okazję nawiązania znajomości z innymi twórcami internetowymi. Z ludźmi, którzy podzielają Twoją blogową pasję. A przede wszystkim, z ludźmi, których prawdopodobnie nigdy nie miałbyś okazji poznać.

W kwietniu wybieram się na Blog Conference Poznań- to też będzie mój pierwszy raz, na który już przebieram nóżkami 😉

A Ty masz bloga? Bywasz na takich konferencjach? A może wybierasz się do Poznania? Może się tam spotkamy?

2 Udostępnień

7 myśli na temat “Urodziny z Ceneo

  1. Bardzo interesujące szkolenie. Nie prowadzę bloga dla zarobku, to takie moje „małe miejsce”. Jednak doceniam osoby, które prowadzą wartościowe blogi i potrafią z tego czerpać nie tylko satysfakcję hobbystyczną ale i finansową.

Dodaj komentarz