Nie da się ukryć, ż niemowlęta posiadają bardzo wrażliwą skórę, która wymaga szczególnej uwagi i tym samym wyjątkowej pielęgnacji. Podczas wyboru kosmetyków pielęgnacyjnych, nie należy zapominać również o odpowiedniej ochronie delikatnej skóry niemowląt przed promieniowaniem słonecznym. Powinniśmy o tym pamiętać przez cały rok, a szczególną uwagę zwrócić na to w sezonie letnim, dlatego że dzieci wtedy spędzają najwięcej czasu na świeżym powietrzu. W takim celu powinniśmy kupić krem z filtrem dla niemowląt.

Krem z filtrem dla niemowląt – czy warto go stosować u najmłodszych?

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i tym samym wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Mimo tego, że unikamy wystawiania niemowląt na pełne słonce w okresie letnim, krem z filtrem dla niemowląt będzie konieczny. Skóra niemowląt, podobnie jak nieco starszych dzieci, musi być chroniona przed promieniami słonecznymi. Oczywiście bezwzględnie należy w tym celu unikać przebywania na słońcu w tak zwanych godzinach szczytu, kiedy promieniowanie UV jest najsilniejsze. Ponadto powinniśmy pilnować także czasu jednorazowej ekspozycji na słońce. Jednak takie działania prewencyjne to zbyt mało, by chronić skórę najmłodszych dzieci. Konieczny będzie krem z filtrem dla niemowląt.

Jaki krem z filtrem dla niemowląt wybrać?

Jeśli zamierzamy kupić krem z filtrem dla niemowląt powinniśmy przede wszystkim dokładnie uwzględnić potrzeby skóry, na którą ma on być stosowany oraz zwrócić uwagę na jej dojrzałość. Krem z filtrem dla niemowląt powinien mieć przede wszystkim bardzo dobry skład, który będzie w pełni bezpieczny dla tak małych dzieci. Krem z filtrem dla niemowląt nie powinien powodować alergii. Jednak mimo wszelkich oznaczeń, zawsze warto przeprowadzić próbę uczuleniową na około dobę przed zastosowaniem.

Krem z filtrem dla niemowląt a ochrona przed czerniakiem

Należy pamiętać, że promieniowanie UV to bez wątpienia najważniejszy czynnik środowiskowy, który jest odpowiedzialny za powstawanie czerniaka i innych nowotworów skóry. Ogromne ryzyko zachorowań na te choroby występuje wśród osób, które podczas wakacji doznają poparzeń słonecznych, czyli w dość krótkim czasie ich skóra narażona jest na ogromną dawkę promieniowania słonecznego. I nie da się ukryć, ze problem ten dotyczy szczególnie dzieci.

Jednak należy również pamiętać o tym, że słońce też działa dobroczynnie, dostarczając nam witaminę D, ale oczywiście jeśli zachowujemy zdrowy rozsądek.

Krem z filtrem dla niemowląt – a promieniowanie słoneczne

Krem z filtrem dla niemowląt chroni skórę najmłodszych dzieci przed promieniowaniem ultrafioletowym, zwanym promieniowaniem UV, które dzieli się na trzy rodzaje. Każdy rodzaj tego promieniowania posiada inne właściwości, które wynikają z różnicy emitowanych fal. Zatem mamy promieniowanie ultrafioletowe UVA, UVB i UVC. Zatem by chronić skórę dziecka, konieczny będzie krem z filtrem dla niemowląt.

Pamiętajmy, że skóra niemowląt i w ogóle dzieci do trzeciego roku życia jest bardzo cienka i zawiera mniejsze ilości melaniny, w porównaniu do starszych dzieci i dorosłych. Dlatego też promieniowanie ultrafioletowe wnika głębiej w skórę dzieci i w ten sposób o wiele łatwiej może dojąc  nich do poparzeń. Wniosek zatem jest jeden – dzieci o wiele bardziej narażone są na negatywne promieniowanie słoneczne i jego skutki. Profilaktyką z pewnością jest unikanie promieniowania ultrafioletowego poprzez ograniczenie ekspozycji skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jednak niezwykle ważne jest by zakupić dobry krem z filtrem dla niemowląt, który będzie chronił skórę naszego dziecka.

Dzieci niekoniecznie lubią być zabezpieczane różnymi preparatami, jednak bardzo ważne jest to, by stosować krem z filtrem dla niemowląt. W ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo niemowląt i małych dzieci. Pamiętajmy jednak, że do drugiego roku życia najlepiej jest stosować u dzieci filtry fizyczne, czyli nieorganiczne, mineralne. Im starsze dziecko, tym większa szansa na wybór filtrów organicznych, czyli chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *